More

  Vybrali jsme nejlepší modely Je lepší Lenovo, Huawei nebo Xiaomi?

  V textu naleznete:
  Doporučené modely:
  Moto G60s
  Realme 8
  Samsung Galaxy A12
  Nokia 5.4
  Alcatel 1SE 2021
  Kolik je třeba utratit?
  Co má mít dobrý levný mobil
  Podívejte se na výběr nejzajímavějších a nejlepších chytrých telefonů, na jejichž koupi nepotřebujete více než dvě stovky.

  Text pravidelně aktualizujeme a naleznete v něm vždy aktuální výběr dobrých a cenově dostupných mobilů, které představují nejlepší nabídku na trhu.

  Smartfony jsou seřazeny od nejvyšší po nejnižší cenu.

  Článek jsme aktualizovali naposledy v prosinci 2021.

  Sorry, video přehrávač failed to load.(ErrorCode:101102)
  Nejlepší levný mobil (Vánoce 2021)

  HLEDÁTE VYŠŠÍ TŘÍDU?
  Nejlepší mobil do 500 eur
  Čtěte
  V našem výběru není jednoduché najít nejlepší levný mobil, ale blízko k němu má Motorola, která zjevně našla recept na dobré chytré telefony.

  Všechny modely z našeho výběru mají velmi dobrý poměr funkcí a ceny a většinou také pěkný design, který překonává očekávání své cenové kategorie.

  Pokud máte velmi omezený rozpočet, tak klidně sáhněte i po levné Nokii, která nabízí za málo peněz dobrý zážitek a čistý systém od Google.

  Doporučené modely:

  Moto G60s

  (zdroj: Motorola)
  Motorola má v ceně do 200 eur jeden z nejlepších chytrých telefonů na trhu, se kterým by mohl být spokojen i trochu náročnější uživatel. Moto G60s je si v mnohém podobný s Realme 8i, ať už kvůli designu, použitému hardwaru nebo velkému displeji s vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz.

  Právě tento parametr nás překvapil, očekávali jsme ho totiž jen u výrazně dražších modelů. Zda je tato kombinace lepším řešením než Amoled s klasickou obnovovací frekvencí závisí na vašich preferencích a způsobu využívání smartphonu.

  Samotný hardware je dobrou kombinací, při které byste neměli nalézt problémovou aplikaci. Kapacita operační paměti mohla být i lepší, 4 gigabajty jsou minimem pro aktivnější používání. Datové úložiště se 128 gigabajty je naopak plně dostačující, samozřejmě nechybí možnost dodatečného rozšíření s paměťovou kartou.

  Nečekaným překvapením je kapacita baterie, těch 5000 mAh by mělo stačit i na dva dny používání. Navíc chytrý telefon podporuje rychlé 50 wattové nabíjení, které je v této ceně velkou konkurenční výhodou.

  Dobře působí i fotoaparát, přičemž hlavní snímač má vysoké rozlišení 64 megapixelů a je zde také užitečný širokoúhlý. Zbývající dvojice pro focení makra a portrétů je spíše marketingovým lákadlem.

  Parametry: MediaTek Helio G95, 4 GB RAM, 128 GB data, 6,8“ IPS 120 Hz, 1080 x 2460, 64 + 8 + 5 + 2 MPx, 5000 mAh, 212 g

  • pěkný design, 120 Hz displej, dobrý hardware, datové úložiště
   – bez 5G
   Cena: 195 eur (aktuální cena a dostupnost)

  Realme 8

  (zdroj: Realme)
  Do hranice 200 eur se nám vešlo několik zajímavých modelů, za které bychom ještě minulý rok zaplatili výrazně víc. Realme 8 je model zajímavý hned v několika směrech, ale tím nejlepším je rozhodně jeho displej.

  Má úhlopříčku 6,4 palce, vysoké rozlišení 1080 x 2400 bodů a je typu Amoled. Tedy něco, co obvykle nacházíme u výrazně dražších modelů.

  Výkon je díky 8jádrovému čipu Mediatek Helio G95 velmi dobrý, samozřejmě s ohledem na cenu chytrého telefonu. U operační paměti dostanete jen doporučené minimum v podobě 4 gigabajtů.

  Za cenu pod hranicí pod 200 eur je dostupná konfigurace se 64 gigabajtovým datovým úložištěm, za konfiguraci 6/128 gigabajtů je příplatek přibližně 50 eur. V chytrém telefonu najdete také místo pro paměťovou kartu.

  Nadstandardní je i kapacita baterie, 5000 mAh budete nabíjet maximálně při 30 wattech. Výrobce slibuje, že na 50 procent kapacity vám bude stačit 26 minut. Konstrukce chytrého telefonu je v tomto segmentu jako obvykle plastová, na výběr je jen černá nebo stříbrná barva.

  Hlavní fotoaparát má vysoké rozlišení a dobrou světelnost f/1,8, využitelný je také ten širokoúhlý. Ale zbylá dvojice má malé rozlišení a je jen nepoužitelným marketingovým lákadlem.

  Parametry: MediaTek Helio G95, 4 GB RAM, 64 GB data, 6,4“ Amoled, 1080 x 2400, 64+8+2+2 MPx, 5000 mAh, 194 g

  • pěkný design, Amoled displej, dobrý hardware
   – bez 5G, fotoaparát
   Cena: 179 eur (aktuální cena a dostupnost)

  Samsung Galaxy A12

  (zdroj: Samsung)
  Za jeden z nejprodávanějších chytrých telefonů v nabídce mobilních operátorů nemusíte zaplatit žádné velké peníze. Model Galaxy A12 značky Samsung je na Slovensku velkým hitem, hlavně mezi fanoušky značky.

  Nečekejte od něj stejně dobré parametry, jaké nabízí Realme nebo Motorola. Samsung je stále dražší značkou, ale ověřenou as dobrou zákaznickou podporou.

  Latest articles

  spot_imgspot_img

  Related articles

  spot_imgspot_img