More

  Jak sestavit jednoduchý pracovní šatník vám radí 123jobs Media

  Je poněkud vyčerpávající každý den ráno přemýšlet, co si obléci do nové práce a jak oblečení zkombinovat. Přidává nám to nutnost rozhodování v denní době, kdy nepřemýšlíme ještě zcela ostře a zbytečně to zabírá čas. Proto je praktické sestavit si univerzální šatník, kde většina věcí pasuje k sobě a kde je rozhodovací proces co nejjednodušší. Pokud nevíte, jak na to, přečtěte si jednoduché tipy níže.

  Máte svůj styl?

  Pokud nejste vysloveně typ člověka, který se módou zabývá, možná máte pocit, že žádný vyhraněný styl nemáte. Nicméně určitě existují věci, ve kterých se cítíte nejlépe, které vám evokují určitý pocit. Samozřejmě záleží i na tom, aby se oblečení hodilo právě do vašeho zaměstnání, nicméně vždy je možné volit více či méně formální variantu. Až budete mít o svém osobním stylu jasno, pokaždé, když budete nakupovat nové oblečení, vyberte kousek, který do něj bude sedět – nemusíte měnit celý šatník najednou.

  Capsule wardrobe pro minimalisty

  Trend minimalismu je to stále přítomen, a pokud i vy tíhnete tímto směrem, možná vás zaujme možnost vytvoření tzv. capsule wardrobe. Tedy šatníku, který obsahuje omezený počet kusů oblečení, kdy všechny kusy k sobě navzájem sedí v libovolné kombinaci. To značně usnadňuje ranní hledání oblečení a chystání se ve spěchu. Na druhou stranu si však nemusí tento systém zcela rozumět s vaším osobním stylem nebo vám nemusí v zaměstnání připadat tak estetický.

  Vyzkoušejte a dolaďte

  Oblečení je dobré, stejně jako jiné věci, zkoušet v reálných životních situacích. Proto nenakupujte rovnou 20 kusů určitého oděvu naráz, ale kupujte postupně a všechny kousky otestujte v rámci reálného pracovního dne. Uvidíte mimo jiné, jak bude pohodlné, jak moc se bude mačkat a jak například bude látka reagovat, pokud se v náročnější situaci lehce zpotíte. To vše je důležité pro váš komfort a někdy i pro o něco lepší pracovní výkon – inzerce práce zdarma.

  Latest articles

  spot_imgspot_img

  Related articles

  spot_imgspot_img