More

  Zázrak pro naše tělo, maca červená

  S udržováním zdraví nám pomáhá správný životní styl, vyvážený jídelníček a dostatek pohybu. Někdy ale naše tělo potřebuje podpořit a pomoci v boji s různými nepříjemnými komplikacemi a zdravotními problémy i s jejich prevencí. Kromě lékařů pomáhají i superpotraviny.

  Za superpotraviny bývají označovány potraviny, které mají vysoký obsah látek prospěšných pro naše zdraví a tělesnou i duševní pohodu. Jsou tak bohaté na vitamíny, minerály, antioxidanty i vlákninu. Takovou je i maca červená, rostlina, která pochází z jihoamerických peruánských And a podle archeologických nálezů se zde pěstovala již 1500 let před naším letopočtem. Roste na náhorních plošinách ve výšce kolem 4000 metrů nad mořem jako nízká rostlina, která má místo kořene bulvu. Právě kořen macy peruánské v sobě obsahuje mnoho živin s blahodárnými účinky na naše tělo. Ty využívali již staří Inkové, kteří věřili, že maca je dar bohů a uctívali ji jako posvátnou rostlinu.

  V místech, kde maca roste, se kořeny konzumují pečené v popelu, vařené nebo strouhané. K nám se dováží především prášek z mletého kořene, který lze přimíchat do jogurtů, smoothies, tvarohů nebo použít na vaření a pečení sladkých i slaných pokrmů. Maca obsahuje vitamíny B a C, prospěšné mastné kyseliny, vápník, draslík, zinek, fosfor, jód, aminokyseliny a také sacharidy a bílkoviny. Dodává nám energii, posiluje fyzickou i psychickou odolnost a podporuje duševní zdraví, snižuje stres. Pomáhá s regenerací i hormonální rovnováhu a působí také jako afrodiziakum, pro zvýšení sexuální výkonnosti a plodnosti, a to jak pro muže, tak pro ženy. U těch se navíc podílí na zmírnění menstruačních poruch a symptomů menopauzy. Bio maca obsahuje dvakrát více vápníku než mléko a až třikrát více vitamínu C než například pomeranče. Řadí se také mezi adaptogeny, což jsou látky, které jsou schopné se adaptovat navzdory okolním podmínkám a přenáší tuto schopnost i do svých účinků.

  Maca nebo také řeřicha peruánská pomáhá již po tisíciletí lidem uchovat jejich duševní i fyzické zdraví. Při pravidelném užívání poznáme její pozitivní účinky i na svém těle.

  Latest articles

  spot_imgspot_img

  Related articles

  spot_imgspot_img