WARNING: BLACKLIST
  MARTA-JANDOVA.NET / Karol (Karolína Knížková)

Kompletní zkopírování mých veškerých kódů. Index.html, kódy sekcí, Css style i můj html kód v systému CuteNews.Dne 29. ledna 2013 jsem při brouzdání internetu projela i novinky na stránce marta-jandova.net. Při projetí sekcí jsem si všimla, že se až příliš (úplně) podobá mému stylu kódování. Po zobrazení zdrojového kódu jsem byla nemile překvapená! Slečna, jejíž jméno a nick máte v záhlaví tohoto textu si totiž asi myslela, že se nepřijde na to, že si prostě sprostě zkopíruje můj kód!


Moje naštvaní se logicky zvyšovalo s další kontrolou kódu stránky. Veškeré kódy až na zanedbatelné maličkosti jsou totiž moje práce - užité bez souhlasu = ZKOPÍROVANÉ a to klasickou formou ctrl+c, ctrl+v. Po pár hodinách přemýšlení jsem slečně napsala na web do shoutboardu, jestli mi to může vysvětlit. A její vyjádření?


Karol:
"Zdravím,
zanechala jsi mi na stránce vzkaz o porušování copyrightu a používání Tvého kódu. Zcela upřímně ti musím odepsat, že netuším, který kód a kde máš na mysli. V html, css? Mohla by si prosím napsat konkrétně o co se jedná. Protože i když bych ti chtěla sebevíc vyhovět, netuším, co kde přepsat nebo smazat."Když už nevěděla jak reagovat na moje naštvané e-maily, obrátila a začala tvrdit, že takto kóduje každý a dokonce se mi snažila nakecat, že je to kód od jiného webdesignéra - konkrétně Marka Hřebíka. Toho jsem samozřejmě kontaktovala a poprosila ho o vysvětlení. Jeho zpráva byla více, než předvídatelná:


Marek Hřebík:
"Ahoj Magg, zrejme došlo k omylu, pretože ja som robil design pre Karolínu dva krát a naposledy to bolo v auguste 2012. Kód, ktorý ma aktuálne Karolína na webe sa nepodobá na môj, ani zo strany css. Mrzí ma, ak máš pocit, že som z tvojej stránky niečo kopíroval. Šablónu, ktorú mám používam už asi 3 roky a stale ju iba obmieňam s novým vzh¾adom na stránkach. Moju šablónu si môžeš pozrieť napr. na stránkach www.angelinajolie.sk alebo www.ashleydaily.org. Aspoň čo som si pozeral, nemám pocit, že by som niečo od teba skopíroval. K tomu na tvojej stránke som bol iba pár krát, keď som ju niekde zahliadol na internete. Designom pre fanstránky sa už pomaly prestávam venovať. Bol by som nerád, ak by sme sa pohadali a dúfam, že sa veci ujasnia na správnu mieru. Prajem pekný deň Marek"Když jsem slečně už naprosto doražená napsala, že autor svůj kód lehce pozná a že každý má svůj styl kódování, dozvěděla jsem se, že takhle kóduje každý. Bohužel - ne. Mám v kódech udělané vlastní značky i chyby o kterých nejenže vím, ale mám je jako pojistku, abych poznala, zda dotyčný moje kódy opravdu krade. Podívejte se na vyfocené kódy.original by © blackmag.cz          zkopírované marta-jandova.net (karol)
Bohužel tohle není jen náhoda. Moje pojmenování, často i moje odřádkování. Informace psané stejně zasebou a dokonce i moje chyby. A přesto slečně Karolíně nebylo trapné přepsat si metu Author:Dala jsem slečně 24 hodin na to, aby kódy z webu stáhla. Mohla zavřít na pár dní stránku, napsat si třeba "rekonstrukce" a kódy změnit. Dle jejich slov "Má jiné věci na práci a nechce s tím nic dělat. Takhle přece kóduje každý". Jistě, asi jako máme všichni stejné písmo.

Jakoukoli spolupráci se slečnou nedoporučuji.
Názory (11)
Napsal/a magg
že jsem někomu pomohla založit web? Ty si ze mě musíš dělat srandu! xD Tak jinak... představ si, že vynalezneš novou technologii. Nikdo jiný na to ještě nepřišel, jenom ty - a pak zjistíš, že druhý člověk tvrdí, že ji vynalezl on a dokonce i úplně stejným způsobem. Trvalo ti to dlouhých pět let každý den, ale ty bys to tak nechal, protože bys pomohl druhému vynaleznout novou technologii. ?:) Klidně mě nazývej blbcem, ale já osobně nevím, jak bych měla nazvat tebe. Chce to přemýšlet, než se vyjádříš k něčemu, o čem nemáš ani ponětí. :)
Napsal/a LUKAS
Prepáčte, ale chcieť sa handrkovať o tak primitívnu vec na internete a žiadať nejaké svoje práve mi príde, ako to nazvať slušne, bezvýznamné. Ale fajn, k¾udne si založ webový denníček a dávaj si do blacklistu ¾udí, určite ich to bude trápiť :) Myslel som to tak, že v tomto svinskom svete riešiť takúto blbosť by asi riešil len blbec... Radšej by si sa mala pousmiať a mávnuť rukou, že si niekomu "pomohla" založiť si web a spraviť mu tak náladu.
Napsal/a magg
Mummy: On Lukas možná sám kopíruje, pak bych chápala, že tohle prostě nechápe. Trapné to je, hlavně kvůli té lži. Je logické, že si autor svoje věci obhajuje. Kdyby lidi věděli, kolik práce a času mi to vzalo, možná by si to rozmysleli.
Napsal/a mummy
Keď niekto nevie kódovať a kód skopíruje už beriem za úplne normálne (máš úplnú pravdu v tom, že človek si svoj kód spozná, ja som si ho už párkrát spoznala), bohužia¾. Ale takto klamať je úplne trápne. Je to boj s veternými mlynmi...

A Lukas, asi skôr ty nebudeš mať život, keď ho tráviš písaním poznámok k niečomu, čo sa ťa netýka. Bojovať za svoje práva sa mi zdá ako lepšie prežitý život. A obhajovať krádež a klamstvo sa mi tiež nezdá ve¾mi správne.
Napsal/a magg
Milý Lukáši, já slečnu neobviňuju z toho, že neumí kódovat stránky, ale z krádeže moji práce skoro šestileté práce. A já žiju poměrně kvalitně, to že umím kódovat neznamená, že nežiju. :)
Napsal/a Lukas
Panejo, no tak chudinka nevie , ako sa kódujú stránky tak to ukradla no bože to je toho. Tváriš sa akoby si vynašla liek na rakovinu alebo čo. Začnite žiť , ¾udia!
Napsal/a Darela
Díky za upozornění. Já se v tom moc nevyznám, tak se nebudu do toho rýpat. Ale dokážu si představit, jakou práci ti to dalo :/ To prostě není fér! Já bych si to dovolit prostě nemohla a když, tak po domluvě! Dokážu si představit, kolik práce to dá
Napsal/a magg
Děkuju za vyjádření An. Já vím, že ten, kdo na mě v posledním jednání zaútočil - byla Karol a né ty. Z ničeho tě neviním, je to její jméno, co je napsané v credits a na stránkách. "Karolína K: kódování webu a galerie".

(je možné mi napsat mail? Chtěla bych se tě na něco zeptat a nechci to řešit zde.)
Napsal/a An.
Ahoj Magg,
je mi to všechno líto. Já jsem nikdy na webu přes kódy nebyla, vždycky jsem jen aktualizovala přes CN, maximálně přes galerii. Všechno programování jsem nechávala na K., protože když něco neumím, tak se do toho necpu. Vím, že hranice mezi inspirací a kopírováním je tenká, ale zrovna u grafických či kódových věcí máme každý svůj styl, který si každý autor pozná. Pokud K. není schopna uznat svou chybu, je to smutné. Vím, že jsi toho pro web udělala hodně a že jste se nerozešly zrovna v dobrém, ale bláhově jsem si myslela, že to zrovna takhle nedopadne. S každým se přece jde domluvit ;-) Jestli Ty jako autorka kódů tvrdíš, že jsou na webu zkopírované, věřím Ti a radši se ani nechci na ty náhledy dívat, abych si nezkazila své mínění. Nakonec můžu být ráda, že jsem z webu po zralé úvaze odešla sama, nechtěla bych být s něčím takovým spojována, protože si zakládám na tom, že nekopíruju a cizí práci za svojí nevydávám. Jak na poli virtuálním, tak na poli reálném.
Ngo Ngoc Anh (An.) - exadmin marta-jandova.net
Napsal/a magg
Mělo to lehké řešení - napsat mi a domluvit se semnou. Neudělala to a ještě to vydává za svoje. Měla bych pro ní různá pojmenování.
Napsal/a Joe
Docela trapas :-D Pokud dáma neumí kodovat, měla navštívit stránku jakpsatweb.cz, kde by se dozvěděla vše potřebné, případně pouze nahlédnout pro inspiraci do zdrojového kodu,ale napsat si vlastní. Tohle je dost sprostý...
Napište komentář
Name:


E-mail:
(optional)

Antispam: crazy:


Comment:

| Forget Me