Game of Thrones
Prozatím tří sériový seriál Hra o Trůny uchvátil mnoho lidí na celém světě.. Obcházela jsem ho obloukem - kdo ví proč, možná pro davy fanoušků, ale nakonec jsem i já podlehla jeho kouzlu. A kdo by se divil?

Příběh plný sexu, krve, války a draků.. kdo by odolal? A tak jsem celé tři dostupné série zhltla jedním dechem a jen nadávám na devátý díl třetí řady, kdy padlo do pomyslného nebe starých i nových bohů poměrně dost - pro mě důležitých postav.. nebo vlastně.. minimálně jedna.

Abych rozdýchala tento díl, začala jsem se dívat na seriál od začátku, abych viděla jisté postavy opět živé.. zaměřila jsem se na ty, které padly a.. zjistila jsem pár zajímavých věcí... Zaprvé, boromirovi sluší železné křeslo. Zadruhé, lady Stark byla ta nestatečnější matka v celém Zimohradu a zatřetí... Khal Drogo.. bože, taky si myslíte, že by byl naprosto úchvatným metalistou? Ty vlasy... xD

Artwork by (c) blackmag.czNázory (8)
Boj 1:0
Hrdě hlásím, že jsem první polovinu boje s nadváhou vyhrála. Ačkoliv je to neuvěřitelné, mám dole 30kg! Jistě, jsem v půlce svého snažení, ale jde to a moje tělo se mění. Ačkoliv si nemyslím, že by to vás ostatní nějak zvlášť zajímalo, že nějaká holka, co píše kraviny a snaží se kreslit či se věnovat grafice - hubne, je to pro mě jako zapsaní si do deníčku, že tu byl ten okamžik, kdy jsem si uvědomila, že moje snaha k něčemu byla, a že jsou výsledky více, než jen viditelné. Jsou opravdové a jsou správné..

Příjde mi neuvěřitelné jít do svých nošených kalhot.. proboha, tohle jsem někdy nosila?! To snad ne?! I te'd mám ještě uctyhodnou velikost oblečení, ale... proboha, tyhle kalhoty už nikdy nechci oblékat.. leda ze srandy "podívejte, jaké jsem bývala prase!"

Kašlu na kecy o dietách, kašlu na blbé pohledy. Ať si lidi hodnotí sami sebe. Moje postava je ještě pořád pořádná a nepřehlédnutelná, ale ten pocit, který z ní teď mám - předčil všechny moje představy.

Teď už začínám druhou etapu. Nevím jak dlouho mi bude trvat jí dosáhnout, ale nezvdám se... třeba se jednou nebudu stydět dát někam fotku, kde budu vidět více, než jen "vlasy a obličej"...

Názory (11)
100 000!
Ačkoliv to vypadá, že jsem na tuto stránku zapomněla- není to tak. Vlastně je to přesně opačně, protože pro Vás mám pár novinek, které v následujících dnech budete mít možnost spatřit.. ale o tom později..

Nevím jak se to stalo, ale prošvihla jsem to. Ano! Stránka měla před pár dny v návštěvách krásné,kulaté, šestimístné číslo.. přímo 100 000 návštěv! Jsem za ně nesmírně ráda! Děkuji Vám za navštěvování této stránky i v tomto neaktualizovaném období! Stránka rozhodně nekončí a brzy se to tu opět oživí... (to víte, zkoušky, pár plánů, cestování... )

Děkuju.. a snad vás tato stránka bude bavit i dál. :)

Názory (2)
liposukce : zly nastroj touhy
Možná, že se vám tohle téma zda být... poněkud okoukané z neustálého probírání na různých serverech, ale tady ještě nikdy nic takového řečeno nebylo. Vzhledem k tomu, že se snažím bojovat se svojí váhou - mám toho mnoho přečteného a naštěstí jsem jedna z těch, kteří to mají (alespoň v rámci mezí) v hlavě v pořádku.

Narážím na různá fóra, kde si "boubelky" radí, jak nejlépe zhubnout. Bohužel nenarážím na názory typu "jídelníček a pohyb", ale spíš na rady různých plastických zkrášlovacích technik. Různé rady ke komu jít, kolik se zaplatí a jak se člověk chová po zákroku a jak to vypadá. Upřímě řečeno mě z toho akorád bolí žaludek. Divíte se, že zrovna já takové zákroky odsuzuju? Tak čtěte dál, protože já si myslím, že můj názor je velmi dobře opodstatněný. pokračovat...
Názory (1)
kauza marta-jandova.net
Před nějakým časem jsem vás informovala o sprostém zkopírování mojí práce pro vlastní účely třetí osobou. Ano, jednalo se o stránka marta-jandova.net. I když tato kauza trvala skoro dva měsíce, nakonec se adminka (Lovettka či Karolína) rozhodla přiznat pravdu a moji práci z webu odstranit - alespoň tak, co bylo v jejich možnostech. I když je na její stránce ještě viditelné, že vychází z mých kódů, její snaha o nápravu vedla k domluvě. Je to za námi. Dovolím si ještě zkopírovat její e-mail:

Víc jsem toho se svými "znalostmi" teď nezvádla. A omlouvám se ti. Za to, že jsem vůbec tvoje kódy použila i že jsem se s tím nesnažila něco udělat hned a místo toho ti přidělala problémy a vzala čas. Zachovala jsem se nejhůř, jak to šlo... Ze stránek nic kopírovat nebudu, s kontrolou svého webu počítám a děkuju za nabídku možnosti zeptat se. Po tom všem si jí opravdu vážím. A ještě jednou promiň.

Toto je důkaz toho, že já prostě poznám svoje kódy, ať si lidé, co je kradou tvrdí co chtějí. Je naprosto zbytečné si je jen tak převzít a myslet si, že vám to projde. Asi by se vám taky nelíbilo, kdyby někdo jiný vaši tvorbu vydával za svoji a tvrdil, že je to jeho, i když vy jasně poznáte svůj styl a svoji práci. Nedělejte to. Není nic jednoduššího, než se zeptat, zda můžete něco použít, nebo co můžete udělat pro to, abyste to použít mohli.

A teď speciálně pro ty (například pro LUKÁŠE), co stále nechápou, proč to tak "moc" řeším. Vážení, věnuju se webdesignu a kódování všeho druhu od roku 2007. Co nevidět to bude šest let. Šest dlouhých let, kdy snad nebylo dne, kdy bych se v kódech nevrtala. Může vám být úplně ukradené, zda to dělám jako koníček nebo jako práci. Ale je to moje práce a tudíž se na ni stahují autorská práva. Pokud si myslíte, že si jen tak můžete něco ukradnout - ne, nemůžete. Pokud nevěříte, udělejte to, ale potom se nedivte následků. Věty jako "Já jsem nevěděl/a, netušil/a" a podobně - vám u soudu nijak nepomohou. Chovejte se tak, abyste mohli být za svoje stránky pyšní bez toho, aniž byste se báli, že vám příjde domů obálka od soudu.

Jsem člověk, který je schopný vždycky a komukoliv pomoct, jen když vidím snahu. Takto odporně zneužívat moji práci, když víte, že za zeptání nic nedáte a já vás nejspíš neodmítnu - je odporné.

A na závěr : pokud plně nerozumíte problematice, na kterou chcete reagovat.. raději si to s tou reakcí rozmyslete, než se ztrapníte. Promiň Lukáši, ale napsat: "Prepáčte, ale chcieť sa handrkovať o tak primitívnu vec na internete a žiadať nejaké svoje práve mi príde, ako to nazvať slušne, bezvýznamné. Ale fajn, k¾udne si založ webový denníček a dávaj si do blacklistu ludí, určite ich to bude trápiť :) Myslel som to tak, že v tomto svinskom svete riešiť takúto blbosť by asi riešil len blbec... Radšej by si sa mala pousmiať a mávnuť rukou, že si niekomu "pomohla" založiť si web a spraviť mu tak náladu." - to je asi tak inteligentní, jako kdybys řekl "To nevadí, že ukradl cizí práci, hlavně že mu původní autor pomohl k úspěchu.
Názory (6)
Avril Lavigne, Spring Flower
Dlouhé vlasy, modré oči.. Avril Lavigne, pár hodin volna, sluníčko a tablet.

Názory (4)
Tuomas Holopainen
Ačkoliv mám rozdělaných více věcí a původně jsem chtěla dodělat úplně něco jiného - povedlo se mi dodělat krále metalové hudby Tuomase Holopainena. (Nightwish).

Názory (5)