Session 9 (2001)
WARNING: Psychicky jakkoliv nemocným či slabým lidem ten film absolutně nedoporučuju.

Neuvěřitelný film v čele s kriminálkou Las Vegas. Pět hlavních herců a jedna obrovská budova bývalého psychiatrického senatoria, která potřebuje rekonstrukci. Viděli jste ho? Ne? Tak se na něj podívejte..

Je to film.. jediný svého druhu, který znám. Je natolik zvláštní, až je mrazivý. Rozpytvání hlavních postav, děj o rychlé rekonstrukci za peněžní bonus a boj s vlastním strachem. Do toho všeho si má nejspíš člověk myslet, že v sanatoriu straší a ve filmu se mihne pár historek či zpráv z minulosti, kdy v sanatoriu pobývali pacienti.

Hlavu nejvíce zamotají jednotlivé sezení s jednou pacientkou, které jsou nahrané na páskách. Postupně se ve filmu dozvídáme o příčině, proč se pacientka do sanatoria dostala, co se jí stalo a pár dalších věcí, které nechci úplně prozrazovat.

Musím říct, že film je v jednu chvíli poměrně zamotaný, kdy přemýšlíte, zda je to celé jenom sen jednoho člověka, nebo zda je to úplně jinak. Vyústění filmu je naprosto zarážející, kdy máte celý film tendenci směřovat k úplně jinému člověku z oné pětice "dělníků".

Po skončení závěrečných titulků, které necháte běžet v zaraženém stavu - zjistíte, že je tento film neobyčejně tíživý a že máte studené ruce. Je to skvělý snímek, který ukazuje, jak tenká hranice psychiky člověka může být. Co všechno s člověkem udělá vlastní selhání a jak moc velký vliv na nás má tma a opuštěné velké prostory, kde kdybyste chtěli- nenarazíte celý den na člověka.

Nevím, zda je to přímo horor. Podle serverů je to Mysteriózní dramatový až thrillerový horor, ale já bych tomu spíš řekla psychický thriller se špetkou hororu.. asi. Nevím.

"Já žiju ve slabých a zraněných."
Názory (5)
Napsal/a Cukýna
Já už to kdysi viděla a přiznávám se - jsem srab - já se pořádně bála.
Napsal/a lady.cats
Och, až mě z toho popisu zamrazilo... napíšu do svého zápisníčku a po stáhnutí kouknu :) Najít nějaký kvalitní horor (i psycho) je těžké.
Napsal/a Háretix
No to zní velmi dobře a hlavně pokud je v částech ten film zamotaný, takové filmy miluju :) Děkuji za typ ...
Napsal/a magg
V pohodě. Jak dojdou, tak dojdou. A určitě na to mrkni, je to minimálně zajímavý film.. xD
Napsal/a Kate Knightley
Jak to tu tak popisuješ, tak mám touhu to skouknout :D Rozhodně mi to utkvělo v paměti a podívám se na něj ;) A ohledně toho layoutu, nezlob se, peníze jsem ještě neposlala, ale pošlu v nejbližší době, neboj... :]
Napište komentář
Name:


E-mail:
(optional)

Antispam: crazy:


Comment:

| Forget Me