WOLFMAN ANEB NEKONEČNÝCH 102 MINUT
Lekavý muž plný strachu jde lesem. Dostane přes držku, ukápne mu z hrudníku kečup a pak už jsou tam jen výkřiky o pomoc a kamené schody. A ano, vlastně ještě ten srandovní zjev vlkodlaka. Tak chlapci a děvčátka pokračování v hostinci..

Jak pozoruhné musí být práce s imaginárními démony. Dobrou noc pane Talpote... vypadáte podežrele bledě. Aby vám nenarostly chlupy. Sluníčko vysvitlo a starý muž s brýlemi se usmál. Bože on funí na vlakové okénko. Muže si tam namalovat třeba vlka..

Á pozor. Dva koně táhnoucí černý kočár letí krajinou jako vítr. Není to Jack rozparovač? Né vlastně tam o žádné vlkodlaky nejde. Hele velký dům! Krásná socha vlka, hmm.. rodina vlkodlaků, co by tomu řekl Edward? On si vážně myslí, že mu na jeho "haló" někdo odpoví?

Buď zdráv otče. Bože to je Hopkins! Bude to vlkodlačí příběh vyprávěný Jackem rozparovačem v cele Hannibalu Lecterovi! Jedinečný příběh o pohřbení bratra. Ach jak je ten děj předvídatelný...

Bože bratře, ty musíš smrdět. Ach to jako fakt? Po napadení vlkodlakem se z člověka stane mumifikovaný kostlivec? To jsme zase najednou v Egyptě? Tak pozor s cikány to nemá nic společnýho.. eh? Mozky a střeva roztahaný po blátě. Bylo to velké s hroznými drápy. Medvěd? Lemur? ten.. sakra jak se mu říká... Lenochod! Ten má velké drápy, ne?

Ach ten dům.. I Lestat by slintal. Zajímalo by mě, kdo ty 4 metry nad zemí nad stolem rožíná ty svíčky.. ovšem jídlo nic moc. Pečený úhoř vypadá vyloženě.. jako ryba. Hlavně že mají vesničané pořád stejnou fantazii. Tak co, už se mistr Talbot mladší přemění? Ne, chlastá.

Hopkins je dobrý herec. Ale v jehňátkách byl prostě.. šílenec. Ale tohle není mlčení jehňátek, jasně.. zpět k filmu. Pozór, úplněk! Neohlížej se, nehleď zpátky. Minulost je děsivá pustina! Heh, to byla služebná? No jistě, je to velký dům, přece si tam neuklízí sami.. nééé ona rožíná ty svíčky!

Pozůstalá chce vědět, co se Benovi stalo.. to chceme ale přece vědět všichni. Nevím, kdo jí dal právo se zeptat první. Šepot za dveřmi. To asi nebude předmanželský sex.. vzpomínky? To myslí vážně? Na maminku? Takový krásný dům hoden tisíce duchů a on vzpomíná na maminku? ¨

Bratři museli mít hrozně dětsví, když neměli elektřinu. Všude jenom samé svíčky a to schodiště! Všude sochy, velká zarostlá zahrada jak ve střihorukém Edovi. Krvavé šlápoty na betonové cestě, mrtvá matka, skalpel a podřezaný krk. Kde je ten vlkodlak? Nějak nechápu spojitost s Hannibalem.

Týden v blázinci a teta v americe? Hrozné! Kdo by chtěl do ameriky? Hlavně že se vrátil do Londýna. Ajéje, dneska je úplněk, zachumlejte se všichni do deky, ať vás nikdo nevidí. Hlavně koho by to táhlo o úplňku k tomu velkému domu? V lesích není bezpečno, to je novinka. Ale mohli by jít na houby, prej rostou.

Medailonek hraje hlavní roli, stejně jak v HP a relikvie smrti. Vlastně i v Princi Dvojí krve ten medailonek je. Teď mi to žádný film nepřipomíná, ježiš to bylo dobrý. To byl jako vlkodlak? Dovolte mi se ze široka zasmát. Co to sakra je? Jo aha, hlava. Hele panika, mohlo by to být vtipný. Co se stalo? Je to ďábel přece!

Chudáci koně, jsou víc zmatení než lidi. Ukousnutý prst, tahání za jazyk. Další vtipná scéna. Až budu psát recenzi, připomeňte mi, že je tu i podíl komedie. Marie s maminkou přežila, vlkodlach skočil do sudu s vínem. Chlapče, tam bych nechodila.. nebo že by si ty byl ten vlkodlak? Že by další vtipná scéna?

Krásný mrak. To byl nádherný mrak! Ale jaktože tam nefouká? Aha, to je film. Ty šutry vypadají jako ty z velikonočního ostrova. A ta mlha je trapná. Hele že to schytá bratr, to sem netušila. A ta krev vypadá, že tam dali moc mouky. Pokousala ho bestie, ach ne, ona neumí šít. Je to hnusný. To si nikdy nešila ponožky?

Takže hlavní aktér vzpomínající na maminku uprostřed zahrady střihorukého Edy je pokousaný vlkodlakem. Svatá matko boží? To je všechno co Hannibal řekne? Čekala jsem něco jako: "Pokousal tě? Ano, bolí to, že?" . Hele Gloom. Vtipný. Vypadá nemocně, proč mu nepustí televizi? Aspoň by mu to ubíhalo. Hannibal se projevuje. Heh.

Už jsem se zmínila, že je ve filmu i postava z turecka? Lorenz vypadá divně. Má hlavu nakřivo. Já říkala, že ta ženská neuměla šít. Má kruhy pod očima, oni to nevidí? Ať si jde lehnout. Nebo by mohl jít do zahrady. Co tak přidělat nože místo rukou?

Nato, jak debilně mu to zašila se to docela dobře zahojilo. Věříš na prokletí? Jack Rozparovač přijel vlkodlakovi na pomoc. Teď mu říkají inspektor. Hele on hrál elfa v pánovi prstenů. Koukám, že herců je opravdu málo. Že bych se dala na herectví? Dušení porucha, léčba, zranění.. hannibal? Rozparovač? Bože on vážně řekl Rozparovač!

Hamlet, Mackbeth, Richart III. to je postav v jednom filmu! Jezero.. že by ještě lochneská příšera? Ty sochy všude jsou poměrně.. sochoidní. Umí házet šutrama žabky, má plus. Kouká se jí na zadek.. chlap no. A evidentně slyší na míle daleko. Není to podezřelé?

Oni ho chtějí odvléct, protože ho pokousala bestie a blíží se úplněk. Pověrčivost. Bůh ho opustil, je prokletý. Klasika. Co tak satanista? Není taky satanista? Kdo ví, ale trpí sochoidností a svíčkoidností. Proč ho považují za hrozbu? Kromě toho že je to cizinec je pokousaný bestií ne? Co je to za otázku?

Co tam dělá ta služka, když jsou všude pavučiny? Záchvěv lásky. Ano, i ona má na krku tepnu - Vidíš dobře. Někdo klepe, to nemůžete jít otevřít? Blíží se úplněk holka, já bych odjela a koupila si dům se zavedenou elektrikou. Ta mlha je tam každý den? To je zvláštní ne? Je to film, já vím.

Bestie je tu mezi námi, ale bůh ochrání všechny věrné. Jsem prokletá, mravně zkažená, jsem zvíře a trpím sebenenávistí. Rozparovač přišel do hospody a má hlad. Neuvěřitelné. Hledá v novinách zmínku o sobě? Haha, je vtipný! A Talbotovi jsou prý prokletí. To je mi novinka.

Chtěla bych napsat poslední odstavec, ale mám za sebou teprve půlku filmu. Hannibal se změnil. Učesal se. Je to víc Hannibalovské. Černý stín, já ho viděla. Otec a syn jdou na lov bestie. Netuší, že bestie je jeden z nich... napětí houstne jako mlha, která nedovoluje zaostřit.

Kaplička, v kapličce tělo, nejspíš matky. Hannibal líbá mrtvou seschlou matku. hannibalovské. To je socha, tak né, je to sochoidní. Tajná chodba pod zemí. To mi připomíná Ils. A možná ještě.. hrobku? Buffy, přemožitelka upírů. Vyleze teď od někud Angel? Asi ne, ale to křeslo chci domů.

Hrobka, opravdu. Svíček jak nasraných, obrázek matky na hnusné zdi porostlé kořeny. Hannibal miloval matku vášní spalující slunce. Hrozná fráze. Otřepaná stejně jako tělo bez duše. To bylo dramatické s tou svíčkou. Jak temně zhasla. Hannibalovi svítí oči. Není on taky bestie? Jéj, proměna!

Proměňující Gloom si připálil rypák o svíčku. Plyve krev a leze po schodech. Hezkej palec u nohy. Já to říkala, že on je tou bestií. Hezky vyje. Haůůůů. Jak Haůoidní. Johnny? Johnny Depp? Né? Díky bohu, toho mám ráda. To si děláte srandu? To je fakt vlkodlak? Asi mám jinou představu o těchto bytostech.

Texaský masakr motorovou pilou. Všude vnitřnosti. Mírně nechutné, i když špatně vám z toho asi nebude. Lorenz je celý od krve. Lorenz utíká. Střílejí na Lorenze. Chtějí Lorenze živého. Spousta koní. Hannibal nechá Lorenza odvést do ústavu pro chorobomyslné. Vtipné, opět. Prý trpí halucinacemi. Oni ho ponořují do studené vody. A smějou se.

Píchají mu něco do krku a on se ptá na otce. Následoval zajímavý úsek filmu. Neuvěřitelné. Ale trvalo to asi dvě minuty. Dost málo. Hannibal se vyzpovídá. Našel v nějaké jeskyni chlapce, ten ho pokousal. Takže Hannibal je vlkodlak. Další šílená role. Ale on je úžasný. A to pronešení věty "Být či nebýt" bylo tak Hannibalovské.

Připoutaný k vozíku čeká na úplněk obklopen jakousi porotou a Jackem Rozparovačem. Myslím, že se nají. Samozřejmě. Jak řvou. Fuj, tak to bylo vážně nechutné. Jack Rozparovač si to chce rozdat s vlkodlakem. Kdo vyhraje? Já myslím, že Alenka. Skok a zase socha - tentokrát orel. Že já vím kam běží? Za tou sličnou slečnou, kterou předtím poslal do města, aby jí neublížil.

Chlístance krve, desítky mužů, ale nikdo z nich se netrefí... co dodat, policie by je měla lépe vyškolit. Elf se modlí, to mluví za vše. Obchod se sochami, no jistě, všude je jich málo. Vidím anděla hodícího se na hřbitov. Žena připomínající matku. Lorenz. Takže jí našel. Modlí se. K bohu? Aha, bůh existuje. Ona to říká.

Lorenz vlkodlak chce zabít vlkodlačího Hannibala, jenže neví jestli nemá dát přednost lásce a chlupatým dětem. Ještě že je tu elfí rozparovač, který to všechno přeruší. Pátrání pro Lycantrophii a cikánské tradice. Snaha zachránit vlčího hrdinu je velká. Ale vždyť bůh existuje, ať mu pomůže on.

Stříbrné kulky a elf s knírem. Ještě že nemá ty špičatý uši, to by bylo fakt.. divný. Cikánka pravila, že není léku. A měla zatraceně špinavé ruce. Tak Talboti to mají spočítané. Aspoň to tak vypadá. A hele velký zarostlý dům se svíčkami. To je Hannibal? Ne, to je sluha. Pěkný zuby.

Truhla. Truhla mrvého muže. Zase jsme u Deppa. Nakonec zjistíme, že je to všechno jenom přelud bludného holanďana. Vrznul schod, teď to bude napínavé. Syn vystřelí na otce, ale trefí dámu vypadající jako jeho matka. Tak ne. Hannibal hraje na klavír. Neprozradil se tím náhodou? Má mrtvého posluchače, jednoho z policejních důstojníků.

Hannibal skládá poetickou písničku. Oni ještě zapálí dům. Domácí násilí, otec bije syna. Sociálka by mu ho měla vzít. Úplněk. Oba dva se promění? To může být sranda. Hannibalovi sluší chlupy. Ty nosy mají ale umělý... a dělají striptíz. Sadomaso láska. Otec vlkodlak hoří a vypadá jak satan. hlava otce cvaká zubama. Hořící tělo otce padá na zem. Synáček vyje na měsíc.

Přijíždí žena za doprovodu hudby z Angeliky. Elfí Rozparovač je pokousán. Další vlkodlak ve vývoji. Hoří obraz matky. Hoří střecha domu. hoří toho opravdu hodně. Spousta lidí je v lese, pozor na bludné kořeny! Vodopád? Kde se tam vzal vodopád? strach, úzkost, beznaděj, les, vodopád, vlkodlak, zbraň, kulka, smrt.

Tak co rozparovači, těšíš se na úplněk?
Názory (3)
Napsal/a magg
Každý jednou vezme pochybnou roli..ale Hopkins mě pobavil. Sice mohl být víc Hannibalov
ský, ale jeho sadomaso láska k synkovi byla opravdu vlkodlakoi
dní. Vidíš, já na to koukala sama a co mám postřehů. Akorád se tu nikdo nesmál.
Napsal/a Avalonek
:D Tak toto mě fakt pobavilo :D
Jak říkal Phepa - na Vlkodlakoj
jsme v kině a... Jsem velkým fanouškém Anthonyho Hopkinse, ale nečekal jsem, že přijme takto tupou, 20ti minutovou roli, v ještě tupějším snímku. Dobře, nebyla to zas "až" taková katastrofa
, mohlo se to zvrtnout mnohem více, ale od tolika slavných jmen prostě člověk očekává něco víc. A ve chvíli, kdy jsme si to uvědomili,
nastala v kině (ve kterém bylo zhruba 5 lidí) opravdu zajímavá mela plná nepřirozen
ých zvuků, spontalnní
ho dabování a zajímavých
hlášek typu: "Je mrtvá?"..."Ne, jenom nedejchá," a podobně :D Vesměs mám tedy na film jen dobré vzpomínky :D
Napsal/a Phepa
Áááá Vlkodlak. Moc dobře si na tento film vzpomínám.
Vlastně...
byla to docela legrace. Byli sme na tom s Avalonem v kině :-D Film nás začal docela solidně nudit takže sme tam začli dělat bordel (nahlas se bavit, tlemit se, šustit papírkama)
a hned byl kopec srandy :-D Jinak chválim tvé skvělé komentáře a postřehy :-D
Napište komentář
Name:


E-mail:
(optional)

Antispam: crazy:


Comment:

| Forget Me