Do nebe volající: zhubněte za dva týdny!
30.10.2015 • Komentáře (4): napsat • Téma : Názory a články
Je spousta věcí, kterým na internetu nerozumím, ale jedno z nejrozporuplnějších témat je téma hubnutí. Existuje mnoho stránek radících jak se správně stravovat, co používat jako doplňky stravy a tak dál. Jenže většina stránek na které jsem narazila jsou jen kecy. Kecy, kterým zdá se dost lidí věří a zkouší jejich pravdivost. Proboha! Proberte se!

Obezita je čím dál víc rozšířená. Lhala bych, kdybych teď napsala, že se mě toto téma netýká - týka! A týká se mě už velice dlouho. Nikdy jsem si ovšem nemyslela, že zhubnu díky nějakým práškům, které mi v těle skoro přes noc rozpustí tuky, které jsem si pečlivě uklídala několik let. Už v tom začínáte vidět problém?

Když už narazíte na stránku, která Vám neříká, že zhubnete za dva týdny nebo měsíc bez cvičení a změny stravovacích návyků, většinou narazíte na fotky slečen (nevím, proč se nepropagují obě pohlaví stejně, obezitou přece trpí i muži!), které vypadají jako by zrovna sešly z mola kulturistické soutěže. To jako vážně? A narazíte i na stránky, kde útlé slečny ukazují do detailu kompletně všech 206 kostí v těle. Ne, tudy cesta nevede.

Aby toho nebylo málo, nejenže jsou lživá slova na takových stránkách, ale i fotky. Jestli si myslíte, že vážíte přes 100 kilo a zhubnete na vytoužených třeba 70 kilo a s vaší kůží to nic neudělá, tak se pletete. Slečny, které se fotí bez jediné strie či alespoň stopy po převislé kůži, nejsou realitou! Asi nemá smysl psát další slova, bez nějakých příkladů.

(fotografie jsou použité z facebooku, skupina "Tipy na to, jak zůstat fit")

Všechny informace u fotek směřují na odkaz, kde se propaguje Forkoskolin Active, často je dodáván text "zhubněte za dva týdny, rozpusťte tuk na bříšku a stehnech, bez cvičení a hladovění" a bla bla bla.. Podle této stránky prostě za 2-3 týdny pohodlně bez cvičení zhubnete až nějakých 23 kilo tuku! Zázrak? No asi ano..

První příklad takového zázraku. Slečna za 14 dní rozpustila tuk na bříšku... aha, a zároveň užíváním nějaké sračky taky zpevnila tělo, vyrýsovala svaly a zbavila se celuditidy..jasně Slečně nejde vidět do obličeje, je tedy možné, že fotka vůbec nemusí být jedna osoba, ale dvě. Není focená nejspíš ani ve stejné místnosti.. hmm, ale stejně se najdou holčiny, které tomuhle humusu věří!
Dál. Tady se o stejnou slečnu nejspíš jednat bude (viz. tetování). Chyba stránky je ta, že opět propagují sračky, přitom slečna viditelně cvičila a ještě na fotky napsala, že to není za 14 dní, ale za rok! Všímejte si maličkostí a nevěřte slepě textům, které si vymýšlejí firmy, které propagují různé sračky...
Opět prý 14 dní!!!! A ty svaly po celým těle co jako? Po nějakým prášku? To snad nemyslíte vážně...
Další případ rozpuštěného tuku.. mimochodem, rozluští někdo z vás záhadu zmizelého tetování na pánvi? Nové tetování pochopím, ale že by zmizelo to předešlé? Odstranění tetování laserem jen tak nefunguje.. .beze stop.. hm? Že by bylo ze žvýkačky?:)
Aby toho nebylo málo, server dokonce podporuje spíš.. anorexii. Mě osobně postava slečny - i když vypracovaná, nepřijde zrovna normální.. naopak mám tendenci se jít podívat na lednici.

Takže maximálně do měsíce díky užívání nějakého "léku", co prý rozpouští tuk vám podle stránky zmizí tuk z těla a vyrostou vám svaly.. úplně bez práce, prostě budete jíst a žít úplně stejně až do teď.. Jestli je to tak, mám otázku. Proč je teda na světě tolik lidí trpící obezitou, když to řeší nějaký prášek? Hmm.. mám odpověď, která se vám nebude líbit.


Ano, je to lež. Je to jen vytahování peněz z lidí, kteří obezitou trpí. Je to přiživování na jejich neštěstí, je to prostě hyenismus. Nechápu, že na tohle někdo skočí, že si to koupí a myslí si, že zhubne. Hubnutí je složité. Možná si teď někteří z vás ťukají na čelo a říkají "bože, stačí se nepřežírat a hýbat se". Jo, tyhle rádoby chytráky já miluju. Byli jste někdy tlustí? Ne, jinak. Byli jste někdy morbidně obézní? Víte co to je jít po rovince a po třech minutách chytat dech? Na běh můžete zapomenout a jakákoliv větší fyzická zátěž je mnohem těžší, než si myslíte. Bojuju s obezitou už velmi dlouho, ale nikdy by mě nenapadlo věřit takovým kravinám a vyhazovat tisíce za svinstva, co jsou ve skutečnosi jen nějaké rozdrcené sračky.


Najít pravdivé - alespoň z části - obrázky je poměrně těžké. Extrémní úbytek váhy na vašem těle rozhodně zanechá stopy. Většina lidí potom přebytek kůže řeší plastickou operací.. další věc, o které na téhle facebookové stránce není ani malí zmínka. Tento obrázek je extrém, ale bohužel je pravdivý..
Této slečně nevěřím, že je to za pouhý měsíc, ale kdo ví.. každopádně se mi líbí to, že je tam zřetelně vidět kůže na bříšku po zhubnutí. To je totiž pravda, kterou vám neukazují.
Obezita má řešení.. a není to koupě prášků a čekání na zázrak. Není to něco, co zmizí za 14 dní nebo měsíc. Obezita je běh na dlouhou trať. Je to o roku, dvou, někdy i tří. Je to o tom naučit se myslet jinak, přemýšlet o jídle, přemýšlet o nějakém pohybu, který začně velmi pomalu a opatrně, ale už Vám zůstane. Není to o prášcích, je to v hlavě. A věřte nebo ne, jsou lidé, kterým nepomůže ani takový zdravý přístup a je nutné jim pomoci i jinak. Né prášky, ale operacemi. A ani ty nejsou výhra. Obezita je nemoc, nenávidím lidi, co si nikdy nečuchli k tomu, jaké to je a už poučují, že je ten a ten obézní člověk jen tlusté prase, co se sebou nikdy nic nedělal. Samořejmě, že takoví lidé existují, ale nejsou to všichni. Kdy už budeme žít ve světe, kdy se každý bude starat o sebe a nebudou existovat ty trapné předsudky? Asi nikdy.. tak aspoň ať se na serverech nelže o řešení obezity a říká se pravda, aby jí našlo mnoho lidí, co s ní chtějí něco dělat.


Pár informací, které je nutné brát v potaz při hubnutí:
1. je to na vás, nikdo vám s tím nepomůže
2. je to o vytrvalosti a o změně jídelníčku a pohybu
3. strie zůstávají!
4. nezhubnete za měsíc, je to běh na dlouhou trať
5. není to o tom se přetrhnout! začněte se hýbat postupně, z lehka!
6. nechte si v jídelníčku nějakou potravinu, které se nechcete vzdát a sem tam si jí dopřejte.


Hubnutí je dlouhý proces. Musí vás bavit a naplňovat, musíte mít radost z toho, že to podnikáte, ne každý den chodit kolem lednice a myslet na objednávání jídla po internetu. Zatněte zuby a zabojujte.. a dokažte těm lidem, kteří se vám smějí, podceňují vás a ukazují si na vás, že jste mnohem silnější a lepší, než si myslí.Liberty | 04.07.16
At last! Someone who unstsreandd! Thanks for posting!
Sequoia | 04.07.16
I’m pretty pleased to uncover this page. I want to to thank you for ones time just for this wonderful read!! I detiinfely liked every bit of it and I have you saved to fav to see new stuff in your website.
Julissa | 04.07.16
Schaun Sie mal auf HNA-Watch (10.03.2011) , Herr Bodenidghaus. Da spielt sich Herr Seidenfaden, halb beleidigt, halb pöbelnd als toleranter Journalist auf.
Jahlin | 04.07.16
Thank you. I could relate to your story so much. Similar thing haeppned to me but I spent years being angry and bitter. If only I had read this all those years ago.
Komentovat.
Name / Nick:


Web: (ve tvaru http://www.yourdomain.com)


Comment: