Server Starszz a jejich služby
13.10.2014 • Komentáře (8): napsat • Téma : Filmové a hudební recenze
Už poměrně dlouhou dobu chci napsat tento článek. Nemám ráda jistý druh chování a klamání zákazníka. Nevím, zda znáte službu Starszz.Com nebo ne, ale jedná se v podstatě o doménu a hosting pro fanstránky zdarma. Stačí, když se zaregistrujete, pošlete odkaz na Váš aktuální web, aby mohli lidi ze Starszz posoudit, zda Vám službu poskytnout. Služba je zdarma, musíte jen dodržet pár pravidel ohledně reklam - což není zase až tak nečekané. Z něčeho server žít musí. Budiž.

Je to poměrně oblíbená služba, především pro náctileté, kteří nemají peníze na to, aby si kupovali doménu a hosting jen kvůli tomu, že si chtějí udělat stránku o svoji oblíbené celebritě nebo filmu. Takový člověk se tedy u Starszz zaregistruje za podmínky, že svůj web už někde spuštěný má - třeba na nějakém free hostingu. Starszz v případě přijetí zasílá přihlašovací údaje k administraci zvolené domény. Co se hostingu týče, místo není nijak omezeno. Zní to všechno hrozně hezky, že? Ale poslední dobou služba nefunguje tak, jak slibuje, dělá podrazy a ani se to nesnaží nějak kvalitně obkecat.

Sama jsem měla u služby hned 3 stránky. Byly to fanstránky, které se mi nechtěly platit, protože jsem nevěděla jak dlouho se jim budu chtít věnovat a přiznejme si - kdo z nás může jen tak vyhazovat stovky.. já ne. Možná se ještě vzpomenete na stránky hardmusicnews.net - stránka o novinkách ve světě tvrdé muziky. Epicafan.net a millaj.net - to všechno byly moje stránky. Ano, byly. Už nejsou. A víte proč? Ne? Já taky ne.

Dobře, přiznávám. Stránka hardmusicnews.net nebyla už velmi dlouho aktualizovaná. Stane se a v tomhle případě i chápu její zrušení.. i když by možná bylo hezké o tom vědět. Ale proč mi ze Starszz zrušili ostatní dvě výše zmiňované stránky, to nevím. Aktualizované byly. Sice jen sem tam, ale byly. Byly plně funční, stránka o Mille byla dokonce velmi ceněná mezi fanoušky. Galerii jakou jsem měla já, a to i v případě Epicy neměl hned tak někdo. Reklamy byly na stránkách i v galeriích uvedené podle pravidel, ale přesto beze slova zmizely z internetového světa. Mám právo se ptát proč? No byla tam uvedená moje práce, nějak jsme se domluvili, tak myslím, že bych měla právo vědět o důvodu.. a možná by nebylo špatné mě informovat třeba i o týden dřív, že se mi stránky chystají smazat, protože bych si bývala mohla třeba zálohovat obsah.

Jste v šoku, že to smažou bez jediného slova? Já taky. To ale zdaleka není všechno. Nějaký rádoby chytrák si totiž vymyslel, že starszz budou podporovat jen jeden jediný redakční systém a to WordPress. Ano, čtete správně. Blogový systém, který spousta lidí nechce, protože si chce dělat stránky po svém v html a ne řešit nějaký systém. A když už lidé systém chtějí, existuje spousta oblíbených systémů, které se dnes používají. Od CuteNews, po Sunlight.

Nepřišel mi jediný e-mail, kde by mi bylo sděleno, že Starszz hodlá smazat všechny stránky, které nepoužívají jejich vysněný systém. Prostě jednoho krásného dne zmizely ze světa. jejich vysvětlení? Všechny redakční systémy kromě WordPress nejsou bezpečné. Cože?

Tohle není jen naštvaný článek člověka, kterému smazali weby. Jsem velká, ať si trhnou, ale jde mi spíš o princip poskytování služby. Poslední dobou se mi už přihlásiilo víc lidí s prosbou o pomoc, že mají web u Starszz a že jim to píše chybu a že jim web nejde. Kompletně všem co mi napsali smazali weby! A byly to na rozdíl od mých stránek skoro každodenně aktualizované stránky! Některé z nich i s poměrně vysokou návštěvností. A tak si říkám, jestli není zakopaný pes někde jinde.

Hodně mě překvapila rychlost zrušení - přesměrování jedné domény. Emmawatsonfan.net - stránka, kterou dělala kamarádka. Úžasný fanweb, skoro denně aktualizovaný, s obrovskou galerií a zázemím fanoušků. Jednoho dne mi však majitelka napsala, že jí web někdo hacknul. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistila, že má poškozenou databázi. Hacker.. myslím, že ten by spíš zrušil všechno. Za pár dní jí web nešel a odkazuje na jiný web o Emmě Watson. Nerozumím té rychlosti. To majitelce webu nechtěli dát možnost si zazálohovat věci nebo jak?

Problémem bude nejspíš místo. Ať to beru z jakékoliv strany, napadá mě jen to, že mají starszz už velmi málo místa na hostingu a potřebují ho nějak uvolnit. A tak rozhodli, že prostě budou podporovat weby s nejznámějším redakčním systémem a zbytek budou mazat a schovávat se za hackery a podobně. Domény, které zbydou prostě přesměrují na funčkní stránky pod jejich záštitou a tím se problém vyřeší.

Místo toho, aby řekli pravdu, zrušili prostě především nefunkční stránky, bez ohledu na to, jaký redakční systém mají, tak to řeší tím nejhorším možným způsobem. Číst věty typu :"Vaše galerie je příliš velká, omezte přidávání fotek." nebo "Váš web byl napadený hackerem. Byla napadená vaše databáze. Nic s tím nemůžeme udělat.", což napsali po tom, co informovali o omezení velikosti galerie.. je přinejmenším zarážející.

Je to lhaní, je to špatné jednání se zákazníky. Starszz si dle mého názoru dělá velmi špatné jméno a jak to tak bývá, lidé si věci řeknout. Spousta fanstránek je totiž propojená systémem odkazů a lidi se budou ptát, proč jejich oblíbená stránka z ničeho nic nejde. Nedej bože, že najdou majitele stránek - ať už na jiné doméně, kde si majitel svoji stránku znovu spustí a bude o tom informovat sám své stránky, co má v odkazech, nebo že jsou v kontaktu už z pricipu jako přátelé nebo na facebooku, kde se tyto lidi bez problémů združují do komunit. Pak by mohla následovat docela zajímavá vlna odporu a bylo by po vydělávání.

Doména a hosting pro Váš web? Ale jistě. Jen nevím na jak dlouho a za jakých podmínek. Já se starszz začínala, když požadovali jen jednu reklamu. Teď už chtějí tuším tři reklamy na každé stránce a redakční systém WordPress. A až se půjdete podívat na svoji stránku a zjistíte, že odkazuje úplně na jiný web, tak se nedivte. To je nad balíček služeb.Kaycie | 05.07.16
I went to tons of links before this, what was I thingink?
Letitia | 04.07.16
Awesome you should think of sohmietng like that
Rena | 04.07.16
Why do I bother calnilg up people when I can just read this!
Denim | 04.07.16
I can imagine you looking inebrdicly stylish in gardening gloves, converse, leggings & a band tee! Love that your blog is posted to Facebook. It means I can keep up to date with your goings on even when I don't get chance to log into blogger x
perlaque | 04.01.15
Gabi: bojím se, že to tak může být. Zatím se koukám držíš, ale já už vím o dalších x webech, které skončily..
Gabriella | 31.10.14
Tak to jsi mě teda moc nepotěšila... Wordpress nemám a ani nechci. Stačí mi, když si najdu chvilku na přidání novinek přes cutenews. Zřejmě tak můžu očekávat, že jednoho dne napíšu adresu svého webu a už tam nebude.
magg | 17.10.14
Nechci být jedovatá, ale taky by mě to zajímalo.. ty jsi další adept s CuteNews.. takže kdo ví... být tebou zazálohuju si všechno co jde.
Lucienne | 16.10.14
No tak to jsem zvědavá, jak dlouho půjde web mě. :D
Komentovat.
Name / Nick:


Web: (ve tvaru http://www.yourdomain.com)


Comment: