Amy, perský andílek
22.12.2018 • Komentáře (2): napsat • Téma : Fotografie
2.září 2018 jsem našla venku běhat naprosto nešťastné stvoření. Kočička, asi jednoletá byla vyhladovělá a v srsti i kůžu měla jednu blechu vedle druhé. Povahu se ale zdála mít velice milou a přívětivou, i když při každém doteku měla viditelný strach. Dnes je tu tři a půl měsíce, co má Amy nový domov. Můj domov.Rozdíl Amy první den a po třech a půl měsíce. Na první pohled je zřejmé jak moc byla Amy utrápená, smutná a nemocná. Snad je dostatečně vidět, jakou proměnou prošla. Amy se ze začátku bála pohlazení. Bála se i projevit. Týdny zalézala pod gauč a vylézala pouze k misce s jídlem a na záchod. Učila se mazlit. Učí se, že může jít kam chce. Že se může přijít mazlit a že je tu doma. A co je pro mě momentálně nedůležitější je to, že si konečně začíná hrát. Přestává se bát.

Vždy jsem byla proti lhostejnosti lidí vůči zvířatům. Názory typu, že zvířata necítí a podobně jsou mi odporné. Vím, že člověk nezachrání všechna zvířata na světě. To prostě není možné. Ale sem tam se něčeho chopit neznamená peníze a starosti. V podstatě se obklopíte láskou, kterou vám zachráněné zvíře dá. Protože zvířata jsou upřímná. A dokáží být vděčná.


Fotografie ® Mac Ruens, Perlaque de Ruamajka528 | 24.12.18
Krásná to kočička, moc tě chválím za to, že jsi se jí ujala. Já mám také kočičku a nedám na ni dopustit, i když to není klasická domácí, ale mám ji ráda a starám se o ni jak to jen jde a ona se mi odvděčuje svou přízní.
Mac, přeji ti krásné Vánoce a mnoho štěstí, zdraví a úspěchů v roce 2019 v tom v čem tvoříš a v čem jsi tak vynikající.
Katy | 22.12.18
Zlatá slova! Zvíře tě dokáže milovat víc, než samo sebe. A já věřím zvířatům, kterým se nelíbí člověk. Zvířata vycítí, co je to za člověka. A u tebe jsem si více než jistá, že jsi hodný člověk. Nehledě na to, že si klidně vezmeš domů opuštěné zvíře (a to není poprvé). Ale vím, jak na tebe zvířata reagují. To je pro mě dostačující důkaz, co jsi za člověka. Tuto vlastnost na tobě opravdu neskutečně obdivuju a děkuju ti, že se ke zvířatům chováš takto. Kéž by to dělalo víc lidí.
Na fotkách je vidět, že se Amy vede mnohem líp. Jak má nádherně rozrostlou srst za tu dobu, co je u tebe. Jsem si jistá, že za chvíli se od tebe nebude chtít hnout na krok. :)
Komentovat.
Name / Nick:


Web: (ve tvaru http://www.yourdomain.com)


Comment: