Zdegenerovanost, aneb facebookové výzvy
13.11.2015 • Komentáře (2): napsat • Téma : Názory a články
Nejsem si jistá, ale mám pocit, že celou tuhle "kauzu" rozjela Ice bucket challenge. Kyblíková výzva se rozjela napřed mezi osobnostmi, ale pak i dokonce mezi lidmy. Celebrity to myslely dejme tomu ještě dobře, ale lidi? Zajímalo by mě, jestli někdo z nich vůbec ví, proč tohle vzniklo... chvíle napětí? Pochybuju.

Každopádně mám pocit, že tahle do nebe volající (ne)zdravotní super soutěž nebo co, odstartovala demenci mnoha lidí. Můžete mi prosím Vás někdo vysvětlit, co má být nominování teď nejnovější: "po dobu pěti dní zveřejni na facebooku pět fotek starších deseti let". To jako vážně? A jíst ještě pořád můžeme co chceme, nebo na ovoce musíme počkat, až nás někdo vyzve?

Já to nechápu, kdyby tohle vymýšleli mladí, tak neřeknu, ale vidím to u lidí, kterých si vážím a říkám si, proboha to snad ne! Jasně, hrajte si co chcete, ale s prominutím.. to nemáte co dělat? Nemáte čemu se věnovat, než řešit nějakou kravinu na facebooku? Jediné, co nemůžu téhle poslední "odnoži" blbosti vytknout je, že aspoň nemá přímí dosah na ohrožení zdraví, jako to bylo u ice bucket challenge nebo "vypij na ex půl litru piva".

Kam se ztratila ta myšlenka "daruj krev" challenge? To by podle mě aspoň mělo smysl. Ale nějakým pitím piva, zveřejňováním starých fotek, kolikrát i s dalšími lidmy, kteří o to vůbec nemusí stát, nikomu a nijak nepmůžete. Je ale fakt, že lidi neradi pomáhají, takže se raději budou chlubit vlastní hloupostí. (Což je nejspíš odpověď na otázku, kde tam myšlenka vlastně je.)

Proč se to děje? Sama nevím, ale číst to každý den u někoho dalšího a pak číst komentář "vyzvaného", kde píše "bože, co mi to děláš, já nechci" s tím, že druhý den na svojí vlastní zeď prskne starou fotku, že prý byl vyzvaný a musí, se mi totálně hnusí. To už lidí nemají vlastní hlavu?

Už to vidím, zachvilku to nebude jen o fotkách, pitím alkoholu a ponižování se na veřejnosti, ale i názorech. Všichni povinně, je to přece výzva. Na koho to padne, tak vyjímečně může napsat svůj názor.. a víte co? Já bych se toho bála, protože si myslím, že by spousta lidí nevěděla, co má vlastně napsat.Rock | 04.07.16
Great article but it didn't have evt-heyingrI didn't find the kitchen sink!
Jonalyn | 04.07.16
to think about the oa0;rhet8ric2l dimensions” of the essays i’m reading, what exactly does that mean? I understand that i should be examining the context as well as gaining insight into the writer and his/her intended audience, but exactly what kind of response is this?
Komentovat.
Name / Nick:


Web: (ve tvaru http://www.yourdomain.com)


Comment: