We wish... and happy new...
Sesmoleno 31.12.2015 • Obohaceno názory (3): napsat • psáno na téma :
Rok 2015 nemilosrdně končí, sotva jsme si na něj zvykli. Je to jako každý rok, kdy už teď vím, že budu minimálně první dva měsíce psát v datech rok 2015, než mě někdo opraví. Tento rok se toho stalo hodně. Vlastně jsem ráda, že tento rok končí a netrpělivě čekám na ten nový.. čistý rok, který bude doufám úspěšný a hezký. Ale kdo by si tohle nepřál, že...

Hodně lidí přeje do nového roku všechno nejlepší, zdraví, úspěchy a podobné věci. Já vám přeju nezávislost a hodně, ale opravdu hodně dobré muziky, protože hudba dokáže pomoct ve všech chvílích vašich životů. Je to takový... melodický přítel, který dokáže soucítit a odreagovat.

A v novém roce to tu zase konečně pořádně rozjedeme.. co říkáte?:) Já jsem pro.

....
Ten pocit, když je kočka oblíbenější
Sesmoleno 30.11.2015 • Obohaceno názory (2): napsat • psáno na téma : Milý deníčku..
Teď je to už asi dost rozsáhlé téma, kdy lidi zakládají svým mazlíčkům účet na sociálních stránkách, Facebook už je na to evidetně taky připravený, když má v typu účtu možnost i zadat "mazlíček". Tak má Jethro pár dní už svůj vlastní facebookový účet.. a co myslíte? Ano, už má snad třicet lajků, neřád jeden. To se pak nemůžu divit, že takhle ohrnuje nad jídlem...Nemůžu říct, že nemám radost z toho, že se lidem líbí, jen byste nevěřili jak tomu chlupatci roste nosánek. Zachvilku bude chtít nosit na rukách a budu mu muset koupit zlatý záchod.. :D Ale co bych to byla za paničku, kdybych ho nepropagovala, že...

Jethrův oficální mňaukoidní facebook


Narcis. xD ....
Podzimní líčení
Sesmoleno 24.11.2015 • Obohaceno názory (4): napsat • psáno na téma : Názory a články
Líčení je pro mě osobně jeden velký otázník. Nejsem jedna z těch, co se líčí 365 dní v roce a ještě několikrát denně - jinak pro každou příležitost. Moje šmínkoidní nádobíčko je poměrně skromné oproti mnoha dámám. Jedinou moji "sběratelskou vášní" jsou laky na nehty. No ale pojďme dál...

Osobně na oči preferuju přírodní odstíny. Nepatřím k těm odvážných dámám které si na svoje víčka dokážou ať už úhledně nebo neúhledně napatlat barvy jako je růžová, modrá a jim podobné. I když třeba zrovna fialovou barvu miluju, sahám raději po odstínech hnědé, max lehce do zelena, do zlata a odstníny černé až stříbrné. .... číst dál »
Gothic style, vzpomínka a nadhled
Sesmoleno 17.11.2015 • Obohaceno názory (4): napsat • psáno na téma : Názory a články


Gothic. Jedna z mála subkultur, ke které se vnitřně hlásím už velmi, velmi dlouho. Už je to dávno, co jsem o tom psala, přiznala se k tomu nebo cokoliv jiného. Někdo to možná tuší, ale myslím si, že většina lidí kolem mě to neví, nebo to ví, ale bere to tak, že jsem z toho vyrostla.

Před cca deseti lety (no dobře, tak asi spíš osmi) byl gothic styl nejspíš na svém vrcholu. Každý teenager toužil po tom někam patřit a čím ujetější a provokativnější to bylo, tím to bylo lepší. Gothická subkultura byla velice lákavá. V očéch rodičů budila strach a dětičkám dávala pocit právě té drsnosti a odlišnosti, po které tolik toužily. Nepotřebovala jsem být drsná, ale byla jsem odlšná od svých vrstevníků.

Černá barva místo dívčích barviček, tvrdá hudba místo poslouchaného popíku, disca a taneční hudby obecně a láska. Láska k tajemnu, strachu a svým způsobem i ke smrti. Nemyslím tu klasickou - biologickou podstatu smrti, nikdo by neviděl rád někoho umírat před očima, narážím spíš na věci, které si se smrtí spojujeme. .... číst dál »
Zdegenerovanost, aneb facebookové výzvy
Sesmoleno 13.11.2015 • Obohaceno názory (2): napsat • psáno na téma : Názory a články
Nejsem si jistá, ale mám pocit, že celou tuhle "kauzu" rozjela Ice bucket challenge. Kyblíková výzva se rozjela napřed mezi osobnostmi, ale pak i dokonce mezi lidmy. Celebrity to myslely dejme tomu ještě dobře, ale lidi? Zajímalo by mě, jestli někdo z nich vůbec ví, proč tohle vzniklo... chvíle napětí? Pochybuju.

Každopádně mám pocit, že tahle do nebe volající (ne)zdravotní super soutěž nebo co, odstartovala demenci mnoha lidí. Můžete mi prosím Vás někdo vysvětlit, co má být nominování teď nejnovější: "po dobu pěti dní zveřejni na facebooku pět fotek starších deseti let". To jako vážně? A jíst ještě pořád můžeme co chceme, nebo na ovoce musíme počkat, až nás někdo vyzve?

Já to nechápu, kdyby tohle vymýšleli mladí, tak neřeknu, ale vidím to u lidí, kterých si vážím a říkám si, proboha to snad ne! Jasně, hrajte si co chcete, ale s prominutím.. to nemáte co dělat? Nemáte čemu se věnovat, než řešit nějakou kravinu na facebooku? Jediné, co nemůžu téhle poslední "odnoži" blbosti vytknout je, že aspoň nemá přímí dosah na ohrožení zdraví, jako to bylo u ice bucket challenge nebo "vypij na ex půl litru piva".

Kam se ztratila ta myšlenka "daruj krev" challenge? To by podle mě aspoň mělo smysl. Ale nějakým pitím piva, zveřejňováním starých fotek, kolikrát i s dalšími lidmy, kteří o to vůbec nemusí stát, nikomu a nijak nepmůžete. Je ale fakt, že lidi neradi pomáhají, takže se raději budou chlubit vlastní hloupostí. (Což je nejspíš odpověď na otázku, kde tam myšlenka vlastně je.)

Proč se to děje? Sama nevím, ale číst to každý den u někoho dalšího a pak číst komentář "vyzvaného", kde píše "bože, co mi to děláš, já nechci" s tím, že druhý den na svojí vlastní zeď prskne starou fotku, že prý byl vyzvaný a musí, se mi totálně hnusí. To už lidí nemají vlastní hlavu?

Už to vidím, zachvilku to nebude jen o fotkách, pitím alkoholu a ponižování se na veřejnosti, ale i názorech. Všichni povinně, je to přece výzva. Na koho to padne, tak vyjímečně může napsat svůj názor.. a víte co? Já bych se toho bála, protože si myslím, že by spousta lidí nevěděla, co má vlastně napsat. ....