Nejnovější, srdcové a nevyužité & hudební orgáč
17.02.2016Komentáře (3):napsat • Téma : Digitální kresba
Na přelomu asi tak prosince a ledna jsem se snažila dát dohromady podklady pro osobní kalendář. Říkala jsem si, že prostě dokreslím kapely, filmy či herce (nejspíš všechno dohromady), které miluju, zpracuju to a pošu tiskárnám, ať mi to vytisknou jako kalendář 2016. Je únor.. kalendář jsem nestihla. Je mi ale líto nechávat díla nevyužitá, tak jsem se rozhodla zveřejnit prozatím dvě z nich. Myslím, že vás náměty těchto dvou děl vůbec nepřekvapí.

Epica. Samozřejmě. Co by to bylo za srdcový kalendář, kdyby v něm nebyla epica? Nejspíš by to nedávalo smysl. Aby to nebylo jen o díle, rozhodla jsem si dát práci a odkazově vám pod dílo hodit pár nejlepších písniček od nich, abyste buď kapelu mohli poznat, nebo zjistit, zda milujete stejné písničky, jako já. (Respektive nejvíce milujete.. já mám ráda všechny jejich songy!)


© Magg Perlaque de Rua


Another Me (In Lack'ech) (YouTube / Epica: Consing to Oblivion)
illusive consensus (YouTube / Epica: The Phantom Agony)
The Obsessive Devotion (YouTube / Epica: The Divine Conspiracy)
The Divine Conspiracy (YouTube / Epica: The Divine Conspiracy)
Unleashed (YouTube / Epica: Design Your Universe)
Storm the Sorrow (YouTube / Epica: Requiem for the Indifferent)
Requiem for the Indifferent (YouTube / Epica: Requiem for the Indifferent)
The Second Stone (YouTube / Epica: The Quantum Enigma)
Unchain Utopia (YouTube / Epica: The Quantum Enigma)
The Quantum Enigma - Kingdom Of Heaven Part II (YouTube / Epica: The Quantum Enigma)


Druhým dílem jsou Nightwish. Přirozeně. Kapela, která mě dovedla k tvrdé muzice. Za dobu jejího života se v klanu finských divochů vystřídaly už tři zpěvačky. Kdo by ten příběh plný "slz a krve" neznal. Rozhodla jsem se na dílo dát všechny tři dámy. Tuomas s bouchačkou mi přišel jako docela zajímavý nápad v myšlence "pán hlavního slova a střílející oné vypadlice". Samozřejmě tím na něho nehodlám házet špínu, já ho mám ráda!


© Magg Perlaque de Rua


End of all Hope (YouTube / Nightwish: Century Child)
Passion and the Opera (YouTube / Nightwish: Oceanborn)
Planet Hell (YouTube / Nightwish: Once)
Fantasmic (YouTube / Nightwish: Wishmaster)
Wanderlust (YouTube / Nightwish: Wishmaster)
Whoever Brings the Night (YouTube / Nightwish: Dark Passion Play)
Last Ride of the Day (YouTube / Nightwish: Imaginaerum)
Weak Fantasy (YouTube / Nightwish: Endless Forms Most Beautiful)
Yours is an empty hope (YouTube / Nightwish: Endless Forms Most Beautiful)
Endless Forms Most Beautiful (YouTube / Nightwish: Endless Forms Most Beautiful)


Něco je myslím očekávané, ale troufám si říct, že v seznamu najdete i kousky, které byste možná nečekali. Tak se pochlubte, jste na tom stejně? Nebo se třeba nechlubte.. je to na vás. ....Pravý den blbec
10.02.2016Komentáře (3):napsat • Téma : Milý deníčku..
Máte den blbec? Každý ho zná, ten den, kdy se nic nedaří a všechno se.. jak to říct slušně, ale přesto výstižně... no všechno se prostě sere. Někdo si myslí, že má den blbec a někdo ho opravdu má. Těžko říct, jestli jsem tím, kdo si to myslí oprávněně, ale rozhodně se tak cítím. Dneska mi nejspíš na hlavu spadlo něco těžkého a všechno okolo mě začalo stagnovat.

Začalo to ryze neonlineovým ránem. Jo, čtete dobře. Můj telefon, moje spojení se světem, se prostě rozhodl, že nepůjde. Nemám ponětí, co ho tak naštvalo, že se mi ještě pomstil zničením simky. Každopádně jsem mu asi nějak ublížila.. kdo ví jak, ale aby toho nebylo málo...

Sednu ráno do auta a jedu vyreklamovat telefon. Venku hnusně, jako kdyby si příroda řekla: " Hele, má hodně blbej den, tak budu soucítit a probrečím půlku dne.. aspoň tu, co ona bude běhat po věnku.". Tak ... díky přírodo. Takže nejen, že po pár metrech moje vlasy vypadaly jako umyté, ale bez šampónu, ale ještě k tomu tak hnusně foukalo, že jsem na reklamační přišla jak zmoklá slepice ošlehaná do ruda větrem. Moc pěkný.

Reklamace hotová, jedu si pro novou simku. Cože? Heslo pro komunikaci? To jako vážně? Hmm.. nevím. Nakonec se mě, jako zmoklé dámy se sešlehanými tvářemi do ruda a sebevražedným výrazem. technikovi prostě zželelo a simku mi vyměnil i bez znalosti nějakého po**aného heslo. Hawk.

Dojedu domů, strčím simku do telefonu. Jdu na překopírování kontaktů.. simka nenalezena! Cože?! Samozřejmě, simka je pryč.. jedu zpátky! Naštěstí chytám toho samého technika, který už se směje při mém příchodu. Ani si nepípám pořadový lístek a jdu k němu jak ke starému známemu si hezky postěžovat. Už nevím jestli mám brečet nebo se smát.

Totálně vyčerpaná dojíždím domů. Konečně. Vysleču se, sednu si, podívám se ven.. a v tu ránu přestane pršet. K čertu.

Den blbec. ....Slíbila jsem rozjezd, 105. design stránky!
04.02.2016Komentáře (8):napsat • Téma : Historie stránky
Slíbila jsem, že se to na této stránce zase rozjede a tak začínám konat. Představuju Vám už neuvěřitelný 105. design stránky! Šílené, ne? Pro mě osobně rozhodně. Je to jako včera, kdy jsem tuto stránku zakládala a už se jí blíží deváté narozeniny. Za tu dobu se to vystřídalo poměrně rozsáhlé množství témat, ale jen ty nejosobnější tu stále zůstávají. Grafika, články a tvorba všeho druhu.

Nevím jestli se Vám design bude líbit, ale můžu Vám tímto představit svoji nejnovější tvorbu. Jak co se webdesignu týče, tak co se týče digitální kresby. Záhlaví je moje práce. Nevím, jestli jste si toho všimli, ale ještě nedávno jsem na designu preferovala maximálně tři barvy, abych je hezky sladila. Dnes představuju design s širokou škálou barev.. a snad sladěný! Pro mě osobně je to úspěch. Snad se Vám bude líbit. :) ....We wish... and happy new...
31.12.2015Komentáře (3):napsat • Téma :
Rok 2015 nemilosrdně končí, sotva jsme si na něj zvykli. Je to jako každý rok, kdy už teď vím, že budu minimálně první dva měsíce psát v datech rok 2015, než mě někdo opraví. Tento rok se toho stalo hodně. Vlastně jsem ráda, že tento rok končí a netrpělivě čekám na ten nový.. čistý rok, který bude doufám úspěšný a hezký. Ale kdo by si tohle nepřál, že...

Hodně lidí přeje do nového roku všechno nejlepší, zdraví, úspěchy a podobné věci. Já vám přeju nezávislost a hodně, ale opravdu hodně dobré muziky, protože hudba dokáže pomoct ve všech chvílích vašich životů. Je to takový... melodický přítel, který dokáže soucítit a odreagovat.

A v novém roce to tu zase konečně pořádně rozjedeme.. co říkáte?:) Já jsem pro.

....Ten pocit, když je kočka oblíbenější
30.11.2015Komentáře (2):napsat • Téma : Milý deníčku..
Teď je to už asi dost rozsáhlé téma, kdy lidi zakládají svým mazlíčkům účet na sociálních stránkách, Facebook už je na to evidetně taky připravený, když má v typu účtu možnost i zadat "mazlíček". Tak má Jethro pár dní už svůj vlastní facebookový účet.. a co myslíte? Ano, už má snad třicet lajků, neřád jeden. To se pak nemůžu divit, že takhle ohrnuje nad jídlem...Nemůžu říct, že nemám radost z toho, že se lidem líbí, jen byste nevěřili jak tomu chlupatci roste nosánek. Zachvilku bude chtít nosit na rukách a budu mu muset koupit zlatý záchod.. :D Ale co bych to byla za paničku, kdybych ho nepropagovala, že...

Jethrův oficální mňaukoidní facebook


Narcis. xD ....