Everest: poslední slovo má vždy hora
08.11.2015Komentáře (3):napsat • Téma : Filmové a hudební recenze
Film Everest pojednává o jedné z nejšílenějších horolezeckých výprav na nejvyšší horu světa. Jedná se o film natočený podle skutečné události, kdy v roce 1996 na hoře umírá hned 9 horolezců. Je to bolest. Je to chybějící prst, zvládnutí nadmořské výšky, ve které běžně létají letadla. Je to smrt, při jakémkoliv zaváhání a boj člověka s vlastním tělem. Mozkový edém, plicní edém, došlý kyslík. A je to taky soutěž....

Film začíná nesmyslnou rivalitou hned dvaceti horolezeckých týmů, kteří soupeří o to, kdo se na vrchol dostane první. Rivalita je možná dobrou věcí, ale ne na hoře, která vás dokáže zabít v jediném okamžiku. Hlavní postavou je jednoznačně Rob Hall. Zkušený horolezec, který vede jeden z týmů. Doma se s ním loučí těhotná manželka a on se vrhá do pořádně zmrzlého dobrodružství. Hazard? Samozřejmě, nastávající otec odlétá do Himalájí, zatímco v jeho ženě roste jeho dcera. Ale je to velice zkušený horolezec, tak mu jeho pošetilost nechme a doufejme, že je jeho rozhodnutí správné.

V jeho týmu je Dough, listonoš, který už na horu leze po několikáté, aby ji konečně pokořil. Yasuka, žena, která už vylezla na 6 ze sedmi nejvyšších hor světa a chce konečně zdolat i tu nejvyšší. Beck, texaský kovboj, který ani neřekl své ženě, kam vlastně jede. Stu, Lou, Harold a John jsou jen další členové výpravy společně se šerpy. Památník horolezců je místo, kde se výprava setkává se šerpou, který musí být snesen dolů svými kolegy. Drsnost hory je cítit přes obrazovku až do chladnoucího pokoje. .... číst dál »Server Starszz a jejich služby
13.10.2014Komentáře (8):napsat • Téma : Filmové a hudební recenze
Už poměrně dlouhou dobu chci napsat tento článek. Nemám ráda jistý druh chování a klamání zákazníka. Nevím, zda znáte službu Starszz.Com nebo ne, ale jedná se v podstatě o doménu a hosting pro fanstránky zdarma. Stačí, když se zaregistrujete, pošlete odkaz na Váš aktuální web, aby mohli lidi ze Starszz posoudit, zda Vám službu poskytnout. Služba je zdarma, musíte jen dodržet pár pravidel ohledně reklam - což není zase až tak nečekané. Z něčeho server žít musí. Budiž.

Je to poměrně oblíbená služba, především pro náctileté, kteří nemají peníze na to, aby si kupovali doménu a hosting jen kvůli tomu, že si chtějí udělat stránku o svoji oblíbené celebritě nebo filmu. Takový člověk se tedy u Starszz zaregistruje za podmínky, že svůj web už někde spuštěný má - třeba na nějakém free hostingu. Starszz v případě přijetí zasílá přihlašovací údaje k administraci zvolené domény. Co se hostingu týče, místo není nijak omezeno. Zní to všechno hrozně hezky, že? Ale poslední dobou služba nefunguje tak, jak slibuje, dělá podrazy a ani se to nesnaží nějak kvalitně obkecat.

Sama jsem měla u služby hned 3 stránky. Byly to fanstránky, které se mi nechtěly platit, protože jsem nevěděla jak dlouho se jim budu chtít věnovat a přiznejme si - kdo z nás může jen tak vyhazovat stovky.. já ne. Možná se ještě vzpomenete na stránky hardmusicnews.net - stránka o novinkách ve světě tvrdé muziky. Epicafan.net a millaj.net - to všechno byly moje stránky. Ano, byly. Už nejsou. A víte proč? Ne? Já taky ne. .... číst dál »Epica, The Quantum Enigma
26.05.2014Komentáře (4):napsat • Téma : Filmové a hudební recenze
Pochopitelně mi neuniklo nové cd od úchvatné metalové kapely jménem Epica. The Quantum Enigma je vskutku velmi dobré album, které hodlám vychválit v následujících řádcích a dostat tím ze sebe svoje veškeré emoce, které mi Epica tímto albem dala. Nová éra, jak toto album sama kapela nazývá, začala tedy opravdu velmi kvalitně a já jsem nadšená z toho, že jsem byla z kapelou už od samého začátku.

The Quantum Enigma je album, které se skládá hned ze 14ti skladeb. Ať už jsou to intra, nebo plnohodnotné skladby, ani ty nejkratší hudební kousky nejde podceňovat. Na intra je Epica moji nejoblíbenější kapelou vůbec. Intro tady je pojmenováno latinským "Originem", a jak už to u této kapely bývá, je to skvělý start, který vás vtáhne do příběhu nového cd.

The Second Stone. Hned v první písničce si uvědomíte, že Simone pracuje se svým hlubším hlasem. Hurá! Konečně slyším Simone zpívat v nižších polohách. Né, že by se mi její hlas nelíbil, naopak, ale Epica tím dostává zcela nový rozměr. Simone může svůj hlas ukázat v orchestrových pasážích. Kapela tímto krokem ještě více povyrostla. Miluju tento song, ale jak se brzy dozvíte, nebude to jediný song, který je hoden mojí momentální hudební lásky. Naopak.. bude těžké najít takový, který jí na tomto albu hoden není. Ano, až tak je album dobré.

Chytlavý refrén The Second Stone mi ještě stále zní v uších, když začíná The Essence of Silence s krásným jemný začátkem. Melodie je už tady výtečná.. jak si má pak člověk vybrat třeba nejoblíbenější song na albu? Vždyť to nejde! Prolomení líbezné melodie elektrickými kytarami způsobuje jen to, že mi radostí plesá srdce. Vysoký hlas Simone se vrací, aby se ukázalo, že na tento klasický prvek Epicy se ani tady nezapomnělo. Sloka ovšem už zase zní v nižších tóninách. Hurá podruhé. Opět velmi chytlavé, opět mnou milovaný song.

Victim of Contingency začíná velmi Epicky v rámci kapely. nějak si neodkážu vybavit, co mi to připomíná, snad je to jen použitými prvky, na které jsem si u kapely zvykla. Za zmínku stojí to, že se mi zdá, že Marc na tomhle albu řádí svým growlingem mnohem víc, než na předchozích, ale ničemu to nevadí, naopak. Doplněný sbory a chytlavým refrénem se i tato píseň řadí mezi ty naprosto úchvatné.

Sence Without Sanity - The Impervious Code. Energičností i nástupem mi to připomíná song Burn to a Cinder z alba Design your Universe. Je to jeden z mých nejoblíbenějších songů z toho alba, takže Vás jistě nepřekvapí, když napíšu, že tuhle písničku taky miliuju..

Unchain Utopia. Po shlédnutí pár fór, recenzí a vzkazů od pár kamarádu jsem zjistila, že je to velmi ceněný song. Ach ano, taky jsem z něj nadšená. začátek sboru mám dokonce použitý na jedno vyzvánění.. což asi mluví za vše. Prolínání se jemnosti metalu z tvrdší hudbou je prostě.. epicoidní. xD

The fifth Guardian - Interlude : Jak už název napovídá, je to jen předehra, která je ovšem.. kolikrát člověk může do recenze či článku napsat slovo"perfektní, úchvatné, úžasné", aniž by se opakoval? Já jen, že si nejsem jistá, jestli to nemám v plánu napsat hned čtrnáckrát. Takové to album prostě je. Najdou se tam jemné skladby i tvrdé, takže si podle mě každý dokáže najít něco.

A jak už to u Epicy bývá, jemnou skladbu střídá o to tvrdší. Zhodnotila jsem Vám a popsala tu půl alba. K druhé půlce si prosím přečtěte znovu postřehy z půlky první, protože to přesně vystihuje i druhou část alba. Nebudu se přece opakovat... Je neuvěřitelně, jak je toto album složené ze staré epicy, ale zároveň je natolik nové! Nevím, jak se jim tenhle krásný kousek povedl, ale jsem velice nadšená a nenajdu na albu jediný song, který by mě nudil.

Pokud se Vám tenhle článek nesmyslně rozchází v počtu písní na albu, vemte prosím na vědomí, že já se pyšním bonusovou verzí. A moje nejoblíbenější písnička z alba? To je jednoduché. Spočítejte vlasy Shakespearovi, odečtěte od nich množství vlasů Beethovena a přičtěte k nim počet vlasů Mozarta. Tím získáte číslo mojí nejoblíbenější skladby... :)

EPICA 4EVER! ....