Krásné Vánoce!
24.12.2018Komentáře (5):napsat • Téma : Autor stránek
Moji milý návštěvníci. Přeji Vám krásné Vánoce i svátky okolo. Tento čas je poslední dobou pro všechny jen shon a trápení se ohledně dárků. Už čtyři poslední dny při průjezdu městem nevidím nic jiného, než šílené zácpy obchodním centrům. To vážně není normální. Tak by to nemělo být. Není to o stresu a nutnosti kupovat dárky. Ale zkuste myslet na to, že Vánoce nejsou o materiálních věcech ani o bezhlavých úklidech. Vánoce jsou o rodině, o přátelích a o klidu. Zkuste se jí užít bez výčitek, že jste nedostali nějaké nesmyslné dárky a spíše si zkusit vážit lidi kolem sebe a při tom se pořádně a dobře nadlábnout. Rybičky čekají. :)Krásné Vánoce, Vaše Mac. ....Amy, perský andílek
22.12.2018Komentáře (2):napsat • Téma : Fotografie
2.září 2018 jsem našla venku běhat naprosto nešťastné stvoření. Kočička, asi jednoletá byla vyhladovělá a v srsti i kůžu měla jednu blechu vedle druhé. Povahu se ale zdála mít velice milou a přívětivou, i když při každém doteku měla viditelný strach. Dnes je tu tři a půl měsíce, co má Amy nový domov. Můj domov.Rozdíl Amy první den a po třech a půl měsíce. Na první pohled je zřejmé jak moc byla Amy utrápená, smutná a nemocná. Snad je dostatečně vidět, jakou proměnou prošla. Amy se ze začátku bála pohlazení. Bála se i projevit. Týdny zalézala pod gauč a vylézala pouze k misce s jídlem a na záchod. Učila se mazlit. Učí se, že může jít kam chce. Že se může přijít mazlit a že je tu doma. A co je pro mě momentálně nedůležitější je to, že si konečně začíná hrát. Přestává se bát.

Vždy jsem byla proti lhostejnosti lidí vůči zvířatům. Názory typu, že zvířata necítí a podobně jsou mi odporné. Vím, že člověk nezachrání všechna zvířata na světě. To prostě není možné. Ale sem tam se něčeho chopit neznamená peníze a starosti. V podstatě se obklopíte láskou, kterou vám zachráněné zvíře dá. Protože zvířata jsou upřímná. A dokáží být vděčná.


Fotografie ® Mac Ruens, Perlaque de Rua ....11 let online, budíček!
14.12.2018Komentáře (3):napsat • Téma : Design stránky
Baf! ... No dobře, uznávám, že jsem na tuto stránku nesáhla asi tak rok a pùl. Ale stále je tu (To má být omluva!), a tak jsem se rozhodla snad (doufám) konečně s tím něco udělat. Pro začátek stisknìte asi tak desetkrát klávesu F5, ať se pořádně zaktualizuje nový design stránky, už 108. !!!

Abyste věděli, tak jsem to vzala hezky od podlahy. Stránka nemá pouze nový design, ale má také zbrusu nové sekce. Projeïte si to nejlépe asi všechno, porotože jsem upravila snad komplet co jsem na stránce našla. Porozhlédnìte se a hlavnì zbystřete v navigaci odkaz tvorba-novinky, kde ode dneška uvidíte veškeré novinky o tvorbě, která bude. Už jich tam dokonce pár máte, aby řeč nestála.

Mrkněte třeba na nové fotky.

Pamatujete si ještě na příběh "Název zůstává utajen"? Bude z toho kniha. Ano, vážně. Moje maličkost nezahálela a psala a psala. Něco málo se můžete dovědět v sekci věnované této záležitosti. Už má však svůj název. 18.oběť.


Jsem zpět!! Chyběla jsem vám? xD

Vaše Mac. ....Grafika je druh emoce
12.02.2017Komentáře (2):napsat • Téma : Design stránky
Rok. Rok jsem na tenhle web nesáhla. Ani nechápu, jak jse to vlastně mohlo stát. Nový desing? Rozhodně. Když se účastníte něčeho takového, jako je koncert dvou mistrů momentálního metalového nebe (ne, nemyslím to tak, že jsou tyhle kapely mrtví!!!), nejde to jinak, než začít tvořit a poslouchat dokola jejich muziku, i když je konceptem i textem tolik odlišná, že by člověk řekl, že se nedá zkloubit do jednoho díla. Ale stejně, jako je lze vidět na jednom pódiu střídající se před stejným davem, tak je lze dát vedle sebe do hlavičky těchto praštěných zapomenutých stránek.

Nadpis: Filozofování?
Tak určitě. Protože prostě když děláte něco takhle bláznivého v jednu ráno, tak prostě nejde nefilozofovat, ačkoliv je to všem ukradené, protože každý normální člověk prostě právě počítá osumdesátou ovečku nebo už stačil vytvrdnout u šedesáté druhé vlnatice. Já poslouchám písničky o krvi a černých mších říznuté kosmickými algoritmy. Praštěné? Samozřejmě.

K jádru oříška.. grafika je prostě druh... nebo nástroj emoce. Je stejná jako hudba. Dokáže vyjdřovat energii, bojovnost, mocnost... ale i nudnost a únavu. Osobně doufám, že k Vám tenhle design spíš hraje muziku těchto dvou excelentních kapel. Protože prostě All we need is blood... BLOOD! U toho přece nejde usnout, nebo jo? Mimochodem, design nese číslo 106. Hu! Ha! (pozn. odkaz na Werewolves of Armenia - Powerwolf)

A tak jo... když byste byli pokousaní, tak asi usnete... a třeba se vzbudíte kdesi v matrixu. ....Tvorba 2016 - Digitální kresba doplněna
16.03.2016Komentáře (3):napsat • Téma : Digitální kresba
Projela jsem disk a nahrála nejnovější tvorbu z tohoto roku do portfolia. Musím se přiznat, že Shakira je asi jedna z mých nejlepších kreseb vůbec. V portfoliu uvidíte komplet tvorby z tohoto roku i z let minulých. Můžete vidět postupný vývoj, vylepšování a i změny techniky kreslení.

Mezi ženskými celebritami najdete kromě Shakiry také Emmu Watson, Blake Lively, Angelinu Jolie, Kate Beckinsale, Ninu Dobrev, Jennifer Lawrence (To nejspíš nikoho nepřekvapí!), Shailene Woodley jako Tris ze série Divergence, Cote de Pablo (Ziva David z NCIS) a Miu Wasikowska v roli pro film Purpurový Vrch (mimochodem úžasný film!).
© Magg Perlaque de Rua


Nekreslila jsem jen dámy, v portfoliu naleznete i kresbu mužských zástupců. Johnny Depp jako Sweeney Todd (nečekané, že?), Liam Hemsworth a Chris Hemsworth v roli Thor a, Robert Downey jr, co by Iron Man a nakonec Adam Lambert .© Magg Perlaque de Rua


Více najdete v portfoliu. ....